Konsollara yeni bir üye daha dahil oluyor. Sega Genesis Mini çıkıyor.

Bir süredir Sega’nın Genesis Mini retro konsolu satışa çıkarmayı planladığını zaten biliyorduk fakat bugüne kadar detaylar epey azdı. Nihayet artık Sega Genesis Mini çıkış tarihi hakkında bilgi sahibiyiz. Klasik konsolun bu yeni sürümü 19 Eylül 2019 tarihinde resmen çıkış yapacak.

Kotaku tarafından yayınlanan habere göre duyuru Sega Fes 2019’da Sega Genesis Mini çıkış tarihi duyurusu yapıldı. Aynı zamanda Sega Genesis Mini fiyatı da belli olurken, retro konsol ABD’deki mağazalarda 79.99 dolar fiyat etiketiyle satışa çıkacak. Buna rağmen uluslararası fiyatlandırma hakkında henüz bilgi sahibi değiliz.

Sega Genesis Mini’nin ABD sürümü Japonya’da satılandan biraz daha farklı olacak. Bunun başında konsolun ismi geliyor. Bilindiği gibi Sega Genesis, Japonya’da Mega Drive adıyla satışa çıkarken, ABD’de Genesis olarak biliniyordu. Türkiye’de ise bu konsol daha çok Mega Drive ismiyle tanınmıştı.

Görünşe göre retro oyun konsolunun ABD sürümündeki kontrolcüde üç tuş olacak ve USB ile bağlantı kuracağız. Japonya’daki sürümde ise altı tuşlu kontrolcü yer alıyordu. Ürünün Avrupa’da satışa çıkarılacağı biliniyor ancak Avrupa için çıkış tarihinin belli olmadığını belirtelim.