Samsung’un, Note serisinde yaşadığı kazayı yaşamamak amacıyla S8 telefonunda batarya olarak daha makul bir pili karşımıza çıkardı.

Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’larda bir önceki modeli S7’lerden daha düşün batarya kullanacak.

Samsung bildiğiniz gibi bu sene piyasanın en kaliteli telefonu olarak gösterilen Note 7’yi çıkardı, ancak batarya belasından kurtulamadığı için bütün telefonlarını geri toplamak zorunda kalmıştı. Bu durum, şirketin marka değerine çok önemli ölçüde zarar vermiş, yine de Samsung’un bu konuda tüketiciyi düşünüp zarar gözetmeksizin telefonları toplaması, genel olarak tebrik edilen bir durum olmuştu.

Samsung’un Note 7 faciasından sonra çıkaracağı Galaxy S8 ve S8 Plus’larda özel bir ilgi gösterdiği normal olarak beklenen bir şey, ancak ortaya çıkan bataryalar Samsung’un Note 7 faciasından çok korktuğunu gösteriyor. Doğruluğu kesin olmayan görsellere göre Samsung, S8 ve S8 Plus’da batarya gücünü düşürecek gibi duruyor. Samsung Galaxy S7 Edge’de 3600 mAh batarya bulunuyordu, ancak Galaxy S8’de bataryanın gücü 3000 mAh olacak gibi duruyor. Galaxy S8 Plus’ın ise 3500 mAh olacak.