PC dünyasının en önemli çipset üreticilerinden Intel, her ne kadar AMD ile mücadelesinde zirveyi korusada artık Samsung gibi çok büyük bir rakibi daha var.

Başlangıcı olan her şeyin sonu vardır. Bu ibarenin Intel için yakın gelecekte gerçeli olup olmayacağından emin olamasak da, Samsung’un ayak seslerinin yükseldiğini rahatça söyleyebiliriz. Intel, satış rakamları baz alındığında dile kolay 24 yıldır açık ara önde. Ne var ki AMD’nin Ryzen işlemcileri ve Samsung’un başarılı kompakt yongaları, Amerikalı şirket için büyük tehdit konumundalar.

Sektördeki güncel satış rakamları önümüzdeki birkaç ay boyunca devam ederse, Samsung, Intel’in dünyadaki en büyük yonga üreticisi olarak tahtını ele geçirecek. Güney Koreli teknoloji devi, bunun için bellek departmanına teşekkür ediyor çünkü fiyatlardaki sürekli yükseliş ve bellek yongaları talebi Samsung’un satışlarını kayda değer düzeyde yükseltiyor.

Bakalım Intel koltuğunu koruyabilecek mi ? Samsung, bu gidişle Intel’i gerçekten de mağlup edebilir ancak Intel’in elinde muhakkak önemli kozların olduğunu düşünüyoruz.