Samsung’un S8 modeli ile ilgili bir telif hakkı davası açan Selçuk İnan’ın avukatı tüm Türkiye’nin dikkatini çekti. Selçuk İnan’a ait olduğu savunulan S8’in Samsung tarafından kullanılması karşısında Samsung’a dava açıldı.

Samsung’un amiral gemi modeli olan Galaxy S8 2017 yılının başlarında tanıtılmıştı. Ancak ülkemizde ilginç bir gelişme yaşandı ve 8 Haziran tarihinde Galatasaraylı futbol takımı kaptanı Samsung’a S8 adı sebebiyle dava açmıştı.

Galatasaray futbol takımı kaptanı 8 numaralı forması nedeniyle, tıpkı Quaresma’nın “Q7” veya Cristiano Ronaldo’nun “CR7” adıyla bilinmesi gibi Selçuk İnan’da S8 adıyla biliniyordu.

4 yıl önce Türk Patent ve Marka Kurumu‘ndan S8 adını tecil ettiren futbolcu, Samsung’a gönderdiği ihtarnameye cevap gelmeyince şimdiyse tazminat davası açtığını duyurdu.

Galaxy S8 model akıllı telefonların imhasını veya telefonun üzerindeki markanın silinmesini istediklerini belirten İnan’ın avukatı, 10.000 lira maddi ve 100.000 lira manevi olmak üzere 110.000 lira tazminat davası açtıklarını söyledi.

Bu ilginç S8 kavgası ile ilgili bakalım önümüzdeki süreçte ne gibi gelişmeler yaşanacak?