Samsung şirketinin pop-up kamera yapısına sahip gizemli bir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

6.5 inç büyüklüğünde AMOLED ekran ile geleceği söylenen bu modelde üçlü arka kamera kurulumu da bulunacak. Şimdilik bu kameraların kaç Megapiksel çözünürlüğünde olacağı bilinmiyor. Muhtemelen bu kameralar ana + telefoto + derinlik veya makro lens şeklinde konumlandırılacaktır.

Ekrana entegreli parmak izi okuyucusu özellikle orta segmentte geç okuma yapmasından dolayı insanı kanser edebiliyor. Bu yüzden Samsung çok yerinde bir hamle yaparak parmak izi okuyucusunu telefonun arka/orta bölümünde konumlandıracak.

60.9 x 77 x 9.2 mm boyutlarında olacağı söylenen telefonda 3.5mm kulaklık girişi de bulunacak. Gücünü yüksek ihtimalle 5G destekli MediaTek Destiny 800 yonga setinden alacağını düşündüğümüz telefonda 6 GB RAM’in bulunması bekleniyor. Fiyat konusunda ise Samsung’un nasıl bir politika izleyeceği henüz bilinmiyor.

Giriş ve orta segmentte fiyatları son dönemde yükselten Samsung, umarız hatalarından ders alır ve 300 dolar bandını zorlamaya kalkmaz. Aksi durumda Çinli devlerin 300 dolarlık üst seviyede yer alan donanım canavarı modelleri Samsung’un canını fazlasıyla sıkacaktır. Bakalım ilerleyen süreçte ne gibi gelişmeler yaşanacak?