Galaxy Note 4’ün Beklenen Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyat Tahmini. Piyasada telefonuna not almak isteyenlerin imdadına hızır gibi yetişen Note serisi, bu yıl dördüncüsüyle piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Samsung Mobile’ın telefon-tablet arası işleve sahip Note serisinin yeni amiral gemisi yine 5 inç üzerinde gelecek. Tahminler 5.7 inç ekranda yoğunlaşıyor. Yine Büyük bir ekranla karşımızda olacak.

Galaxy S5‘in özellikleriyle benzerlik göstereceği beklenen Note 4, kalp monitörü, 1 metrelik derinlikte 30 dakika su geçirmeyen toza ve düşmeye dayanıklı dış yüzeyi, parmak izi okuyucusuyla gelecek diyebiliriz. Donanımdan devam edersek 1440x2560 piksel AMOLED ekranın altında 2.7GHz quad-core Snapdragon 805 işlemci ile 4GB RAM barındıracağını, 16 MP kamerayla en az 3300mAh bataryaya sahip olacağını söyleyebiliriz.

Android 4.4 KitKat barındıracağı bilinen, fakat Google I/O etkinliğinde anılan Android 4.5 Lollipop (L) OS barındırabileceği konuşulan Note 4’ün fiyatı bir önceki modeli Note 3’ün çıkışı düşünülürse, 700-800 Dolar civarında satışa sunulabilir. Son dedikodular Eylül’ün başını işaret etse de, biz KoreaTimes’ın açıkladığı 3 Eylül‘ü kesin olarak görüyoruz. Samsung’un dağıtım konusunda global bir bakış açısına sahip olduğu göz önüne alınırsa, Asya, Avrupa ve ABD pazarı telefonu aynı anda alacaktır.