Samsung şirketinin Galaxy Note 20 Plus akıllı telefonunda 108 MP kamera bulundurmaktan vazgeçtiği yönünde iddialar var. İşte detaylar…

Koronavirüs yüzünden bir aksilik yaşanmaz ise Ağustos ayında Samsung bir etkinlik düzenleyecek. Etkinlik tarihi yaklaştıkça da Note 20 ailesi hakkında bilgiler gelmeye başladı. Bugün gelen bilgilere göre; Galaxy Note 20 Plus modelinde 108 Megapiksel sensör yer almayacak. Bunun yerine Samsung’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı 50 Megapiksellik sensör kullanılacak.

8K çözünürlüğünde 30 FPS video çekme imkanı sunan bu sensör, yapay zekadan da beslenerek görüntü işleme sürecini kolaylaştırıyor. Daha fazla diyafram açıklığı ile gelmesi beklenen bu sensörün, 108 MP’den bile daha kaliteli fotoğraflar çekeceği de aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

Aslında Samsung’un 108 MP’deki sorunu tamamen sensör ile alakalı değildi. Donanım ile yazılım arasındaki sorunu çözemeyen Samsung, bu yüzden erken havlu atacak gibi görünüyor. Samsung’un rakipleri de Samsung’un 108 MP sensörünü kullanıyor. Ancak diğer firmalar yazılım ile donanımı verimli bir şekilde kullandığı için sorun yaşamıyor. Bakalım ilerleyen süreçte bu doğrultuda ne gibi gelişmeler yaşanacak?