Samsung, katlanabilir akıllı telefon sektörünü de ele geçirmekte kararlı ve bu doğrultuda geleceğe dönük hamleler yapıyor.

Şirket, Samsung Galaxy Fold‘un milyon birimini satmayı hedefledi. Birkaç gün önce yayınlanan rakamın yarısı dünya çapında yaklaşık 500.000 katlanabilirdi. Çok büyük bir rakam çünkü 2.000 dolardan fazla cep telefonuyla karşı karşıya kaldık ve oldukça gelişmiş bir dirençle ve tüm kullanıcılar için ideal olmayan bir formatla karşı karşıyayız.


Koreli şirket bu tür bir cihaz üzerinde güçlü bir şekilde bahis oynayabilir, kullanıcıların neye ihtiyacı olduğunu yeniden düşünebilir ve kataloğunun bir bölümünü katlanabilir telefonlara yatırım yapan ilk şirketlerden biri olabilir. Şu an için bir varsayım, ancak Samsung gibi bir şirketin CEO’su 2020 katlanır telefonlarla dolu olacağını söylüyor.

Her yeni sürümde sürpriz yapan yeni bir teknolojidir. Son cihaz tamamen farklı bir tasarıma sahip Motorola katlanabilir telefon. Galaxy Fold veya Huawei Mate X’inkinden farklı olarak. Motorola, konuşlandırılabilir bir tablet değil, katlanabilir bir cep telefonuna bağlı. Büyük olasılıkla, Samsung veya Huawei gibi şirketlerin gelecek sürümleri de bu stratejiyi takip ediyor. Bakalım ilerleyen süreçte ne gibi gelişmeler meydana gelecek?