Ünlü teknoloji devi Samsung ile ilgili ortaya çıkan yeni sızıntılar, Samsung’un bu yıl kaç akıllı telefon tanıtacağını gösteriyor.

Samsung zaten yeni amiral gemisi Galaxy S9 akıllı telefon serisini 25 Şubat tarihinde MWC 2018’de tanıtacağını doğruladı. Başlangıç ​​olarak, şirket muhtemelen sadece iki yeni telefon tanıtacak. Bunlar, Galaxy S9 ve Galaxy S9+ olacak. Ancak muhtemelen yaz aylarında bir de Galaxy S9 Active modelinin gelmesini bekliyoruz ve bazı yeni sızdırılmış bilgi bunun gerçekten olacağını gösteriyor.

Bildirildiğine göre XDA Developers tarafından ortaya çıkarılan ve yaklaşmakta olan Samsung cihazlarının kod adlarını içeren bir listeye göre Samsung, kod adı star, star2 ve Astarqlte olan üç farklı Galaxy S9 modeli hazırladı. Kod adı star ve star2 olan modellerin geçen seneden beri Galaxy S9 ve S9+ ile ilişkili olduğunu biliyoruz. Samsung, MWC 2018 etkinliğine davetiyenin dosya adına star ekleyerek bu kod adlarını doğruladı.

Peki astarqlte kodu hangi telefona ait olabilir? Bu model Galaxy S9 Active modeli olabilir ve q harfi Qualcomm Snapdragon tabanlı olduğu anlamına gelebilir. Tabii ki astarqlte’nin Active değil farklı bir Galaxy S9 modeli olması da mümkün. Bununla birlikte, Samsung, 2013’ten bu yana her yıl Galaxy S amiral gemilerinin Active sürümlerini çıkardı ve 2018’de de bunu yapmamasını gerektirecek bir neden yok. Şu anda, Galaxy S9 Active’ın hangi özelliklerle geleceğine dair bir bilgi yok.

astarqlte – Samsung GalaxyS9 Active
c10lte – Samsung Galaxy C10
c10plte – Samsung Galaxy C10 Plus
crown – Samsung Galaxy Note 9
degasy18wifi
grandppirislte
gtaxlad
gta2xl – Samsung Galaxy Tab A 10.1 2018
gtesy18lte – Samsung Galaxy Tab E 2018
gts4llte – Samsung Galaxy Tab S4
j2y18lte – Samsung Galaxy J2 2018
j3neolte – Samsung Galaxy J3 Neo
j3topelte – another new Galaxy J3
j4lte – Samsung Galaxy J4
j6lte – Samsung Galaxy J6
j7topelte – new Galaxy J7
j7toplte – another new Galaxy J7
j8lte – Samsung Galaxy J8
jackpotlte
jackpotqlte
jackpot2lte
jackpot2qlte
kellylte
lugelte
star – Samsung Galaxy S9
star2 – Samsung Galaxy S9+

Listedeki belirtilen cihazların bazıları bu yıl tanıtılmayadabilir. Netice itibariyle bunlar şu an için sızıntıdan ibaret.