Akıllı telefon dünyasının en önemli markalarından biri olarak gösterilen Samsung, 2019 yılına A serisi ile büyük bir ciddiyetle hazırlanıyor.Samsung, gelecek yıl A serisinde önemli değişiklikler sunabilir.

Galaxy S10 ve Galaxy S10+ serisinde Note serisi ile birleşen hibrit bir akıllı telefon üretmesi beklenen Samsung, A serisini de güncelleyecek. Üç arka kamera altyapısının yanı sıra parmak izi sensörü konusunda da bir yenilikle karşılaşmamız muhtemel. Tasarım anlamında Galaxy S serisine her geçen gün daha fazla yaklaşan A serisi fiyat/maliyet konusunu düşük tutabilmek adına bir alt sürüm olarak konumlandırılıyor. Fakat parmak izi sensörü 2019 yılında A serisinde ekrana entegre olarak gelebilir.

Galaxy S10 serisinden önce tanıtılacağı söylenen yeni A sersinde kaç farklı cihazla karşılaşacağımız henüz netleşmiş değil. Son dönemdeki yüksek fiyat tutumu ile eleştiri toplayan bu cihazlar gelecek yıl sahip oldukları yüksek donanımları ile bu dengeyi sağlayacak. Rekabetin her kategoride hızla devam ettiğini çok iyi bilen ve buna göre adım atan Samsung liderliği hiçbir kategoride elden bırakmamaya niyetli. Bakalım ilerleyen süreçte akıllı telefon savaşlarında ne gibi gelişmeler yaşanacak?