S9 akıllı telefonu ile ilgili yeni bazı bilgilere daha ulaşıldı. Cihazın akıllı tarama fonksiyonlarını içereceği açığa çıktı.

Samsung, 25 Şubat tarihinde Barselona’daki MWC 18 etkinliğinde düzenleyeceği Galaxy Unpacked lansmanında, yeni amiral gemisi Galaxy S9 ve Galaxy S9+’ı tanıtacak.

Merakla beklenen Galaxy S9 modellerinin tanıtılmasına 1 ay kala, telefonların özellikleri hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Şimdi de Galaxy S9 modellerinde Intelligent Scan yani akıllı tarama adında bir özelliğin olacağı ortaya çıktı.

Galaxy Note8 için yayınlanan en son Android Oreo Beta sürümünde ortaya çıkan Intelligent Scan, IRIS tarayıcının güvenliğini arttıracak.

Intelligent Scan ile ayrıca gece ve gündüz farketmeden daha hızlı göz taranabilecek. Bu sayede kullanıcılar telefon kilitlerini saniyeler içinde açabilecek.

Intelligent Scan ile Apple’ın Face ID’sine bir nebze olsa da rakip olmak isteyen Samsung, bu özelliği ilk olarak Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerinde kullanıma sunacak. Bakalım Samsung, Galaxy S9 telefonu ile istediği başarıları elde edebilecek mi?