Samsung’un S8 akıllı telefonunun çok büyük bir ilgi gördüğü, hatta S7 satışlarını neredeyse ikiye katladığı ortaya çıktı.

Samsung, Galaxy S8 satışlarıyla ilgili henüz resmi bir açıklama gerçekleştirmiş değil, ancak şirketten bir yetkili, Galaxy S6 ve Galaxy S7’nin çıkışından 75 ve 74 gün sonra 10 milyon barajını aştığını ifade ediyor. Öte yandan son model olan Galaxy S8’in ise bundan iki kat daha hızlı sattığı vurgulanıyor.

Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8’i anavatanı Güney Kore’de 7 Nisan tarihinde ön siparişe açmıştı ve ilk 2 günde 550 binden fazla satış gerçekleştirmişti. 18 Nisan’da ise ön siparişlerin 1 milyonu aştığı duyurulmuştu. Şirketin kendi topraklarında yüzde 60 oranında devasa bir pazar payına sahip olduğunu da not olarak düşelim.

Analistler Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’un bu yılın sonuna kadar 50.4 milyonluk satış rakamına ulaşacağını öngörüyor. Samsung’un Note serisinde yaşadığı batarya sorunlarına rağmen hala insanların Samsung cihazlarından vazgeçmemesi şöyle dursun, tam aksine daha çok Samsung telefonları alıyorlar.