Redmi şirketinin Note 9 5G telefonuna ilişkin yeni bir gelişme meydana geldi. Cihaz yeni bir sertifikayla ortaya çıktı.

Şirketin yakın gelecekte Çin’de 5G‘ye hazır bir Redmi Note serisi akıllı telefon piyasaya süreceği tahmin ediliyor. Bugün, Çin’in 3C otoritesinin veritabanında M2002J9E model numarasına sahip yeni bir telefon ortaya çıktı. Şirketin ilk 5G‘ye hazır Redmi Note serisi telefonu gibi görünüyor.

Geçen ay, Çin’den tanınmış bir tipster, yakında çıkacak bir Redmi Note serisi telefonun 22.5W hızlı şarj cihazıyla geleceğini iddia etmişti. Bugün, aynı telefon 3c yetkilisinden sertifika aldı. Xiaomi M2002J9E 5G telefonu, model numarası MDY-11-EM olan bir şarj cihazıyla birlikte 3C’de ortaya çıktı. Şarj cihazı maksimum 22,5 W şarj hızını destekliyor.

Aynı tipster Redmi’nin Redmi K30 4G‘yi bırakmayı planladığını iddia etmişti. Bunun arkasındaki olası neden, şirketin onu daha ucuz bir 5G akıllı telefonla değiştirmek istemesi olabilir. Yeni Redmi Note serisi akıllı telefon ile değiştirilebilir. 141- 212 dolar arasında fiyatlandırıldığı söyleniyor. Bu nedenle, Çin’de en ucuz 5G’ye hazır akıllı telefon olabilir.

Redmi Note 5G telefonun diğer özellikleri hakkında henüz kesinlik yok. Yakında tüm özellikleri ile TENAA üzerinde görüntülenmesi beklenen telefon Nisan ayında resmi hale getirilebilir.

Xiaomi, Malezya’daki biraz farklı Redmi Note 9S adıyla Redmi Note 9 Pro telefonunu duyurdu. Telefon 16 megapiksel selfie kamerası için delikli full HD + 6.67 inç IPS LCD ekrana sahip. Arka kısmı 48 megapiksel ana lens, 8 megapiksel ultra geniş sensör, 5 megapiksel makro lens ve 2 megapiksel derinlik sensörü içeren kare şekilli bir modülle donatılmış. Snapdragon 720G, 6 GB RAM ve 22.5W hızlı şarj desteğine sahip 5020mAh pil ile çalışıyor. Ürünün bu bağlamda uzun süre şarj olmadan kullanılabileceğini söylemek mümkün.