Redmi 9A ve 9C akıllı telefonları ile ilgili olarak önemli bir açıklama yapıldı. Açıklamada iki telefonun da ne zaman tanıtılacağı paylaşıldı.

Yapılan paylaşımda şirketin bir süredir beklenen iki giriş segment modeli hakkında ufak bilgiler ve tanıtım tarihi yer alırken, cihazı ön profilden görebildik. Paylaşıma göre 30 Haziran tarihinde “büyük pil ve büyük ekran” ile birlikte resmiyet kazanacak olan cihazlar, ilk olarak Malezya’da satışa sunulacak.

Redmi 9A Teknik Özellikleri
6.53 inç 720×1600 piksel HD+ damla çentikli ekran ile birlikte tanıtılacak olan Redmi 9A, MediaTek Helio G25‘den güç alacak. Bu yonganın henüz tanıtılmadığını ve bu yongayı kullanan ilk cihazın Redmi 9A olacağını da belirtmekte fayda var. Aynı zamanda ön tarafta 5 megapiksel, arka tarafta ise 13 megapiksel çözünürlüğe sahip tekli kameralar yer alırken, 5.000 mAh kapasiteli bir pil de cihaza eşlik edecek. Fiyat tarafında ise oldukça başarılı olacak; 70 dolar (480TL)!

Redmi 9C Teknik Özellikleri
Redmi 9C’de tıpkı 9A gibi 6.53 inç 720×1600 piksel HD+ damla çentikli ekran ile birlikte gelecek ve MediaTek‘in henüz resmiyet kazanmamış olan Helio G35 yongasından güç alacak. Aynı zamanda 3GB RAM ve 64GB dahili depolamaya ek olarak iki farklı sürümü de karşımıza çıkartacak -NFC’li olan sürüm ve NFC’li olmayan sürüm-. Buna ek olarak arka tarafta biri 14MP, diğeri 2MP olan iki kamera yer alacak. Ön taraftaki kamera ise 5MP çözünürlükte olacak; ancak bazı iddialar daha şaşırtıcı bilgiler ile karşımıza çıkıyor. Kaynaklara göre cihazın NFC’siz modeli arka tarafta 13MP+5MP+2MP olmak üzere toplamda üç kamerayı karşımıza çıkartacak. Ürün aynı zamanda 5000 mAh bataryası ile kullanıcısına şarj konusunda sıkıntı yaşatmayacak gibi gözüküyor.