Redmi şirketinin yeni Redmi 9 akıllı telefonu ekrana gömülü parmak izi okuyucusuna sahip olacak.

Redmi yakında piyasaya süreceği Giriş seviyesi akıllı telefonu Redmi 9 ile ortalığı adeta karıştıracak. Son birkaç hafta içinde sızıntıları dur durak bilmeyen bu cihazın, bugün bomba gibi bir özellik ile geleceği ortaya çıktı. Son raporlara göre Çinli şirket, bu giriş seviyesi telefonunda ekrana yerleştirilmiş bir parmak izi sensörüne yer verecek.

Yukarıda da gösterildiği gibi Redmi 9, ekran içinde bir parmak izi sensörü ile karşımıza çıkacak. Açıkçası giriş seviyesi cihazlarda görmeye pek alışık olmadığımız bu özelliği Redmi 9′da görmek bizleri oldukça şaşırttı doğrusu. Buna ek olarak yine yukarıdaki görüntüden yola çıkacak olursak, Redmi 9‘un arkada dörtlü bir kamera ile geleceğini de tahmin edebiliriz. Bu modül, şirketin 2020 yılında piyasaya sürdüğü diğer Redmi Note serisi ile de oldukça benzerlik gösteriyor.

Redmi 9 başlıca özellikler:
MediaTek G70 işlemci
6.5 inç ekran
4GB veya 6GB RAM
5000mAh batarya


Saymış olduğumuz bu özellikler, yine yukarıda bahsettiğimiz Slashleaks sitesi tarafından paylaşılan verilerdir. Daha önce ortaya çıkan sızıntıları da göz önünde bulunduracak olursak, bahsedilen bu özellikler birbirleri ile neredeyse aynılar. Ürünün aynı zamanda 5000 mAh bataryası ile dikkat çekecek olduğunu da ifade etmek gerekiyor.