Redmi şirketi yeni 10X akıllı telefonunun resmi tanıtımını gerçekleştirdi. İşte habere dair ayrıntılar…

Akıllı telefon pazarında rekabet kıyasıya sürerken orta segment pazarında çeşitlilik de artıyor. Zira birçok kullanıcının artık amiral gemisi modeller yerine orta ve orta üst segment ürünlere yöneldiğini görüyoruz. Bir süredir sızıntılarını paylaştığımız ve adını da sıkça duyduğumuz Redmi 10X az önce resmen tanıtıldı.

Realme‘nin dün yaptığı lansmandan hemen sonra tanıtılan yeni nesil telefonun tasarım anlamında Redmi 9 ile neredeyse aynı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Dimensity 820 kullanan ilk akıllı telefon olma başarısını da yakalayan Redmi 10X‘in en büyük özelliklerinden birisi ise amiral gemisi modellerde görebildiğimiz çift hattın da aynı anda 5G şebekelerine bağlı olabilmesi oldu.

Telefonun ekranını Samsung yapıyor. 6,57 inç boyutunda, Full HD+ çözünürlükte, HDR10+ destekli, DC Karartma özellikli Super AMOLED ekran ile gelen telefonda az önce de söylediğimiz üzere MediaTek yapımı Dimensity 820 yonga seti bulunuyor ve telefonda 5G desteği var. Arkada 4 kamera var ana kamera 48 megapiksel, selfie kamerası ise 16 megapiksel oldu. Kamera tarafında düşük ışık ve gece gökyüzü fotoğrafı gibi özel modların da olacağını belirtelim. Böylece kullanıcılar oldukça güzel kareler elde edebilecekler.