İddialara göre Realme markası yakında Realme Band isimli bir akıllı bileklik duyuracak.

Akıllı telefon pazarında Realme Xiaomi‘nin doğru yaptığı her şeyi yapması ile ünlenen bir marka oldu. Nasıl ki Xiaomi CEO‘su zamanında çıkıp “Apple’ı taklit ediyorsak ediyoruz; günün sonunda onlardan daha iyisini çok daha ucuza yapıyoruz” dediyse Realme markası da Xiaomi‘nin açtığı yoldan ilerleyerek özellikle Hindistan pazarında büyük bir pazar payına sahip olmayı başardı. Realme 5G destekli telefonu Realme X50 5G pazara sunulmaya hazırlanırken bugün Realme Band ile ilgili ilk bilgiler de gelmeye başladı.

Hindistan basınından öğrendiğimiz bilgilere göre Realme yeni nesil bilekliği ile fark yaratmak istiyor. Realme‘nin yeni nesil akıllı bilekliğinde sağlık ve pil performansı üzerine yoğunlaştığı belirtiliyor. Xiaomi‘nin Haziran ayında tanıttığı Mi Band 4 sonrasında Mi Band 5 ile ilgili yorumların geldiği bir dönemde Realme‘nin akıllı bant söylentisini ortaya atması da ayrı bir pazarlama tekniği.

Bildiğiniz üzere Realme Türkiye pazarına girmeye hazırlanan bir üretici. OPPO‘nun alt markası olan Realme ülkemiz pazarında farklı bir pazarlama stratejisi ve pazarlama şekli kullanacak gibi görünüyor. Birçok kişi Realme‘nin OPPO‘nun önünü keseceğini düşünüyor olabilir ama bu kesinlikle böyle olmayacak. Zira Realme markası Redmi ve Honor markalarının temel rakibi. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?