Hem Realme 3 hem Realme 3i akıllı telefonuna yazılımsal olarak önemli bir destek sunuldu. İşte tüm ayrıntılar…

Realme , Realme 3 ve 3i akıllı telefonları için bugün yeni bir güncelleme yayınladı. Her iki cihazda geçen yıl piyasaya sürüldü ve aralarındaki tek büyük farkta yonga setleri. Realme 3, Helio P70 ile birlikte gelirken, 3i ise Helio P60 ile geliyor. Bugün Çinli şirket orta segment grubunda bulunan her iki cihazı içinde yeni bir güncelleme yayınladı.

Realme 3 ve 3i, bugünkü güncellemesi ile beraber Airtel ve Jio Wi-Fi arama desteğini aldılar. Farklı bir söyleyişle her iki cihazda artık VoWiFI desteğine sahipler. Şirket, yeni güncellemeyi OTA ile dağıtıyor ve boyutu da yaklaşık 147MB boyutunda. Güncelleme her iki cihaz içinde RMX1821EX_11.A.26 yapı numarasıyla birlikte geliyor. Değişiklik günlüğü, performans geliştirmelerinin yanı sıra sistem kararlılığında da bazı iyileştirmeler içeriyor. Yeni VoWiFi desteği ile kullanıcılar artık sinyallerin zayıf olduğu yerlerde Wifi kullanarak operatörleri üzerinden arama yapabilecekler.

Söz konusu özelliğin Realme 3 Pro’ya gelip gelmeyeceğine yönelik de bir belirsiz hakimdi. Buradan Realme 3 Pro için de yakında bir güncellemenin paylaşılacağını duyurmuş olalım.