Oyuncu ekipmanları üreticisi Razer, son zamanlarda oyuncular için özel akıllı telefonlar üretebilmek için harekete geçti.

Geçtiğimiz dönemde oyunculara yönelik olarak özel tasarım ve deneyim sunacak bir akıllı telefon üreteceğini açıklayan Razer, bu işe yönelik planlarını da bugün yaptığı açıklamayla ortaya çıkardı.

Hisse satışı kaynak sağlayacak!
Görünüşe göre firma, altı ay kadar önce sözünü verdiği akıllı telefonu üretebilmek adına önemli hamleler yapmaya hazırlanıyor. Bunlardan biri de önümüzdeki Ekim ayı içerisinde cihazın hisse satışı gerçekleştirecek olması.

Bu satıştan elde edecekleri parayı da kullanıcıların fikirleriyle gittikçe daha da özelleştirilen yeni akıllı telefonlarında kullanacaklarını belirten firma, bir süre sonra da zGold adı verilen kendi sanal para birimini oyuncularla tanıştıracak.

zGold’un tam olarak hangi amaçlarla kullanılabileceği henüz kesinlik kazanmazken, dağıtımın direkt olarak Razer tarafından üretilen PC yazılımı üzerinden 35 milyon kişiyle gerçekleştirileceği belirtiliyor.Son olarak Razer’ın akıllı telefon planlarının istenen hisse satışı gerçekleştirilemediği sürece tam anlamıyla berbat olabileceğini de unutmamak gerektiğini hatırlatalım. Razer şuan da her ne kadar oyun ekipmanları kategorisinde zirvede olsada akıllı telefon alanı kuşkusuz çok daha zor bir alan.