PUBG Mobile sürümüne yönelik olarak yeni bir güncelleme yayınlanacak.

Milyonları mobil cihazlara kitleyen PUBG Mobile, güncellemer ile oyunculara yeni özellikler sunmaya devam ediyor. İlk etapta, yeni harita ve silahları oyuna ekleyen Tencent Games, şimdiler de bambaşka bir özelliğin üzerinde çalışıyor. Mart ayı içerisinde yayınlanacak olan güncelleme ile oyuna Ölüm Kamerası özelliğinin eklenmesi bekleniyor. PC ve konsol sürümlerinde hali hazırda yer alan bu özellik sayesinde, oyuncular nasıl öldürüldüklerini öldükten sonra görebilecek.

Hileciler ile başı belada olan Tencent Games, her gün binlerce hileciyi banlıyor. Banlama işlemi için oyuncuların raporlamalarını da dikkate alan Tencent Games, ölüm kamerası özelliği sayesinde daha net raporlar elde edecek. Eğer bir oyuncu sizi duvarın arkasından öldürüyorsa, bu oyuncunun Wall Hack kullanan bir hileci olduğunu öldükten sonra görüp raporlayabileceksiniz.

Tencent Games, oyuncuların bu raporlamaları sayesinde oyundaki hilecileri anında banlayacak. Ban konusunda artık elini daha çabuk tutacak olan firma, bu özelliği 3 Mart 2020 tarihinde yayınlayacağı 0.17.0 sürümü ile sunacak gibi görünüyor. iOS ve Android‘deki sürümlerine gelecek olan ölüm kamerası özelliği uzun zamandır bekleniyordu. Tencent Games’in bu özelliği neden geç sunduğu ise bilinmiyor. Belki de bazı teknik aksaklıklar söz konusuydu ancak bu medyaya yansıtılmamıştı.