Yeni Pocophone modeli Pocophone F2’ye dair önemli gelişmeler var. Cihazın fiyatına ilişkin yeni gelişmeler ortaya çıktı.

Xiaomi’nin alt markası olan Pocophone, 2018 yılında piyasaya sürdüğü F1 modeli ile kullanıcıların adeta gönlünde yer kazandı. Hatırlayacaksınız Poco F1, o zamanın en iyi işlemcilerinden biri olan Snapdragon 845 SoC yonga seti ile karşımıza çıkmıştı ve fiyatıyla da adeta herkesi büyülemişti. Ancak Poco bu cihazından sonra uzun bir sessizliğe büründü ve bir süre piyasaya çıkmadı. Bunun üzerine kullanıcıları ısrarla yeni bir modelin piyasaya sürülmesini istedi ve Poco‘da bu isteklerin üzerine sessizliğini nihayet bozdu. Bugün ortaya atılan iddialar şirketin çok yakında, Poco F2 Pro modelini tanıtacağını ortaya koyuyor. Ayrıca bazı raporlarda cihazın teknik özelliklerini ve Avrupa fiyatını ortaya çıkarıyor.

4GNews‘e göre, Poco F2 Pro Portekiz’de 704 dolarlık bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Ancak bu fiyatın, 6GB RAM ve 128GB depolama alanı için geçerli olduğu söyleniyor. Başka bir iddiaya göre, cihazın 8GB RAM ve 256GB versiyonu ise 813 dolarlık bir fiyat ile satışa çıkacak. Artık gözlem bu hususta yapılması beklenmekte olan resmi açıklamaya çevrilmiş durumda.