Poco X2 akıllı telefonuna yönelik yeni yazılım güncellemesi paylaşıldı. İşte habere dair detaylar…

Poco bildiğiniz üzere Xiaomi’den ayrılarak bağımsız bir şirket oldu. Bugüne kadar sadece bir modeli olan Poco, F1 ile piyasaya çıkarak akıllı telefon rekabetine katıldı. Cihaz,kullanıcılarını bu zamana kadar memnun etmeyi başardı. Ancak herkesin bildiği gibi Android telefonlar sadece iki büyük güncelleme alıyor. Poco F1 de bu iki güncellemeyi almış durumda.

Normal şartlarda bir akıllı telefonun büyük Android güncellemesi alma süresi ortalama 2 yıldır. Poco F1 bu yılın ilk çeyreğinde ikinci yılını doldurmuş olacak. Bunun farkında olan POCO kullanıcıların isteklerini kırmadı ve yeni cihazı Poco X2’yi piyasaya sundu.

X2, günümüzün en iyi orta segment SoC’larından biri olan Snapdragon 730G yongaseti ile birlikte geliyor. 6.67 ″ FHD + 120Hz geniş ve canlı bir ekrana sahip. Ayrıca, 4.500 mAh bataryasıda kullanıcıları tatmin edecek kadar iyi.

64MP ana kameraya sahip olan bu cihaz,8MP ultrawide sensör ve bir çift 2MP makro ve derinlik algılama ünitesi içeren dört lens kamera kurulumuna sahip. Asıl konumuza gelecek olursak,şirket bildiğiniz üzere X2 modelini Android 10 ile piyasaya çıkardı. Henüz daha bir haftalık olan bu cihaz için bugün yeni bir güncelleme yayınlandı. MIUI 11 arayüzüne sahip olan bu cihazın yeni güncellemesi,, PRO modundayken kamera uygulamasının çökmesi ve belirli senaryolarda gelişmiş görüntü işlemeyi içeren birkaç kamera iyileştirmesini içeriyor. Kullanıcıların yayınlanan güncellemeyi indirmesi şiddetle tavsiye ediliyor.