2016 yılında adeta şaha kalkan Playstation oyun platformu, 2017 yılında daha büyük başarılara ulaşabilir. Bu yıl çok fazla yeni Playstation’a özel oyun piyasada olacak.

Sony, hali hazırda PlayStation 4 için duyurmuş olduğu ‘özel oyunlar’ ve bu oyunların yanı sıra üçüncü parti oyun firmaları ile anlaşmaları sonucu PlayStation 4’e çıkaracağı oyunlar sayesinde zaten 2017 yılını dolu dolu geçirmeyi planlıyor. Hem çıkış tarihini bildiğimiz, hem de şimdilik belli olmayan ancak çıkışını az çok tahmin edebildiğimiz oyunlar, PlayStation 4’lerimize aşkla bakmamıza sebep oluyor. Geçtiğimiz iki-üç sene PlayStation 4 için fazla ‘dolu’ geçmese de, şu önümüzdeki sene ve sonraki seneler ortaya gerçekten iyi şeylerin çıkacağı kesin.

Sony’nin henüz duyurulmamış bir sürü oyunu var!

Öncelikle zaten yolda olan oyunlara bakalım. Seneyi Gravity Rush 2 ile açtık. Oyun gayet güzel puanlar aldı ve zaten bizden de geçer notunu alarak altın köşeye şimdilik oturdu. Ardından 24 Ocak’ta Resident Evil 7 geliyor. Bu her ne kadar PlayStation 4’e özel bir oyun olmasa da, ilk bir sene boyunca Sanal Gerçeklik yönünden yalnızca PlayStation VR’a özel olacağı için bir bakıma ‘exclusive’ sayılabilir. Ardından Horizon: Zero Dawn gelip Decima Engine’in müthiş görsellerini bizlere sunacak. God of War, Detroit: Become Human, Death Stranding, Uncharted: The Lost Legacy ve son olarak elbette The Last of Us II.