Playstation 4 şuan da adeta fırtına gibi esiyor. Oldukça sevilen oyun konsolunun yeni versiyonunun ne zaman piyasaya sürüleceği şimdiden merak konusu.

Sony ve Microsoft, yıllardır oyun konsolu sektöründe zirve yarışındalar ve bu yarışta Sony’nin genel olarak çoğu zaman bir adım önde olduğunu söylersek yanlış olmaz. İşte bu durumu değiştirmek için sonunda radikal bir adım atarak yeni bir oyun konsolu ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Microsoft, bu bağlamda Project Scorpio’yu duyurmuş ve konsolun önemli detayları kısa süre önce gün yüzüne çıkmıştı.

Hali hazırda Scorpio gümbür gümbür gelirken Sony cephesi ise Slim ve Pro gibi versiyonlarla PS4’ünü güncellemeyi tercih etti. Fakat sektörün içinde olan analistlere göre Sony, gelip gelmeyeceği tartışma konusu olan PlayStation 5’i önümüzdeki yıl görücüye çıkarabilir. Tabii bu hususta yalnızca görüşler , tahminler mevcut yani resmi açıklama yok. Zaten şuan da resmi açıklama için de biraz erken bir zaman. Yine de önümüzdeki yıl çıkışının beklendiğini belirtelim.