Merakla beklenen yeni video oyunu Planet Zoo, 17 Aralık 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.

Bu yıla damga vuracak olan oyunlar arasında yer alan Planet Zoo bilgisayar platformunda 1 milyondan fazla oyuncu tarafından oynanmaya devam ederken bugün gelen bilgiler ile oyunun önümüzdeki hafta yeni bir genişleme paketi alacağı belli oldu.

Simülasyon oyunları arasında yer alan Planet Zoo ile oyuncular kendi hayvanat bahçelerini inşa ediyor, düzenliyor ve ziyaretçilere eğlenceli anlar sunma fırsatı elde ediyorlar. 5 Kasım’da lansmana çıkan ve 180.37 TL fiyat etiketine sahip olan oyun olumlu değerlendirmeler almaya devam ederken yeni bir genişleme paketi duyurusu ile gündeme bomba gibi düştü.

PC Gamer’ın haberi ile edindiğimiz bilgilere göre kış aylarını kutlamak adına oyuna yeni bir genişleme paketi gelecekmiş. 17 Aralık’ta çıkış yapacağı ifade edilen genişleme paketinin adı Arctic olarak belirlenirken bu genişleme paketi ile oyunculara yeni hayvanlar, yeni sahneler ve senaryolar sunulacağı ifade edilmiş.

Genişleme paketi ile gelecek olan hayvanlar arasında kutup ayısı da olacak. Yüzlerce yeni bitki örtüsünü de karşımıza çıkaracak olan genişlemeye ek olarak oyuna ücretsiz bir güncelleme de gelecek. Bu güncelleme ile de oyun içerisine birkaç yeni özellik eklenmiş olacak.