Google Pixel 3 XL akıllı telefonu, ilginç bir şekilde daha tanıtılmadan satışa çıkarıldı.

Google ‘ın henüz lanse etmediği akıllı telefon model Pixel 3 XL, Hong Kong’da bir teknoloji mağazasında satışa sunuldu. Lansman tarihinden birkaç gün önce satışa sunulan cihazı, yaklaşık 2000 dolarlık fiyat etiketiyle mağazada yakalayan Engadget yayını da direkt olarak satın aldı. Ardından telefonun kutu açılışı ve ön inceleme videosunu da kullanıcılarla paylaştı.

Pixel 3 XL modelinin ilk olarak ekran tarafına baktığımızda 6.3 inçlik çentikli bir ekranın yer aldığı görülüyor. Bu ekranın çözünürlüğünün ise QHD+, yani 2,960 x 1,440p şeklinde.

Cihazın diğer teknik özelliklere bakıldığında ise Snapdragon 845 yongasının yer aldığı görülüyor. Bu yongaya 4 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza eşlik ediyor. Bunun yanı sıra cihaz, bir de 3430 mAh kapasiteli bir pile ev sahipliği ediyor.

Kamera tarafına göz atıldığında ise telefonun arka tarafında 13 megapiksellik tek kamera yer alıyor. Fakat bu tek kamera, çift kameranın sahip olduğu çoğu özelliğe sahip. ön tarafında da 8 megapiksellik kamera yer alıyor. Pixel 3 XL’ın arka kamerası saniyede 30 kare 4K video kaydedebilirken, ön kamerası Full HD çözünürlüğe kadar video kayıt desteği sunuyor.

Yarın Google tarafından cihazın tanıtımı resmi olarak gerçekleştirilecek ve böylece tüm detaylara kesin olarak ulaşabileceğiz.