Gelen son bilgiler Huawei P30 serisi için yayınlanan yeni yazılım güncellemesinin Avrupa’ya da ulaştığını gösteriyor.

Huawei P40 serisiyle beraber piyasaya sürülen EMUI 10.1 güncellemesi nihayet P30 ve P30 Pro için Avrupa’da yayınlanmaya başladı. Son raporlara göre, 4.6 GB boyutundaki bu güncelleme, şu an için sadece İspanya, Fransa ve Almanya gibi ülkelerde dağıtılmaya başlandı. Ancak, diğer Avrupa ülkelerinin de bu güncellemeyi alması fazla zaman almayacaktır.

EMUI 10.1‘in kararlı sürümü, P30 serisi için birçok yeniliği de beraberinde getiriyor. Örneğin, Always-on-Display için yeni saatler gelirken, buna ek olarak parmak izi sensörü için de yeni animasyonlar geliyor. Ayrıca, yenilenen temalar sayesinde, artık daha iyi bir görünüm ve deneyim yaşayabileceksiniz.

P30 ve P30 Pro‘nun güvenliğine gelecek olursak, Çinli şirket bu telefonlara EMUI 10.1 ile birlikte Mayıs ayı güvenlik yamasını da sunuyor. Ancak herkesin merak ettiği, Huawei‘nin yeni sanal asistanı Celia, maalesef bu sürümde yer almıyor. Ancak, üzülmenize gerek yok. Çünkü cihazlarınızda bulunan Google Asistan, eşsiz özellikleri ile kesinlikle Celia‘yı aratmayacaktır. Bu bağlamda Google Asistan’dan yararlanabileceksiniz.