Huawei P10 akıllı telefonu için EMUI güncellemesi çıktı. İşte detaylar…

ARK derleyicisi, EROFS adlı yeni dosyalama sistemi ve GPU Turbo 3.0 gibi EMUI 9.1’in temel özellikleri arasında yer alan gelişmeler güncelleme ile birlikte Huawei P10’a sunuluyor. Güncelleme kapsamında yer alan diğer gelişmeleri her zaman olduğu gibi haberimizin sonunda bulabilirsiniz.

Huawei’in EMUI 9.1 güncellemesini çok yakında P10 Plus için de başlatacağını düşünüyoruz. Güncelleme yayınlanır yayınlanmaz ilgili gelişmeleri sizlere aktaracağız.

EMUI 9.1 güncellemesi neler getiriyor?
EMUI 9.1 sürümü üç yönden geliştirildi: Estetik, performans ve akıllı bir deneyim. GPU Turbo 3.0 yazılımını da beraberinde getiren yeni sürüm, EROFS (Süper Dosya Sistemi) ve Ark derleyicisini içeriyor.

EROFS dosya sistemi ile ortalama okuma performansının %20 artırıldığı bildiriliyor. Yeni Ark Derleyicisi ise sistem akıcılığını %24, yanıt verme hızını %44 ve üçüncü parti uygulamaların çalışma performanslarını %60 oranında artıyor.

Android 9.0’ın derin özelleştirme optimizasyonu sayesinde EMUI 9.1’de minimalist bir tasarım görüyoruz. Bu sürüm aynı zamanda duvar kağıtları, temalar ve simgelerde iyileştirmeler getiriyor. Ayrıca, kullanıcı arayüzünü kullanmayı kolaylaştıran genel sistem uygulamalarında da bazı iyileştirmeler yapılmıştır. Sağlık, ofis, eğlence, seyahat ve daha fazlası gibi çeşitli uygulamaların yapay zeka (AI) özelliklerinde de gelişmeler yapıldı.

Yeni arayüzle birlikte daha stabil ve kullanışlı bir telefona sahip olmak mümkün.