Oppo’nun yeni akıllı telefonu Reno 3 Pro hakkında önemli gelişmeler yaşandı. Ürünün sahip olduğu pek çok teknik özellik açıklandı.

Mrwhosetheboss’un iddialarına göre telefonda 44 Megapiksel + 2 Megapiksel çözünürlüğünde çift ön kamera yer alacak. Snapdragon 730G’nin üçlü kamera kurulumunu desteklediğini düşünürsek bu modelde 48 Megapiksel + 8 Megapiksel + 13 Megapiksel çözünürlüğünde üçlü kamera kurulumunun yer alacağını söyleyebiliriz.

Ekrana entegreli parmak izi okuyucusuna sahip olacak olan bu modelin Şubat ayının başında tanıtılması ve ilk olarak Çin ve Hindistan’da satışa sunulması bekleniyor. Orta segment olacağı için 250 dolar bandında olacağını düşündüğümüz bu modelin 2020 yılı içerisinde Türkiye’ye de geleceğini düşünüyoruz.

Bu modelin yine 6.4 inç büyüklüğünde 2400 x 1080 çözünürlüğünde ekran ile geleceği söyleniyor. RAM konusunda ise Snapdragon 730G’nin sınırlarının zorlanacağı ve 8 GB RAM’in bu telefonda kullanılacağı da iddialar arasında yer alıyor. Böylece ürünün bir hayli iddialı geldiğini söyleyebiliriz.