Oppo şirketi Reno 10x Zoom akıllı telefonuna ilişkin olarak yeni bir yazılım güncellemesine yer verdi. İşte ayrıntılar…

Çinli teknoloji devi OPPO, Reno serisinin en gözde modellerinden olan Reno 10x Zoom için bugün yeni bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, bu cihaz için bazı önemli kamera yeniliklerini de beraberinde getiriyor. Bildiğiniz üzere Reno 10x Zoom, periskop lensine sahip üçlü bir kamera yapılandırması ile karşımıza çıkmıştı. Ancak cihaz bu üçlü lenslerden sadece 48 megapiksel olan ana kamera ile video çekimleri yapabiliyordu. Fakat OPPO bu sorunu, bugün yayınladığı ColorOS 7.1 güncellemesi ile tamamen çözdü.

Yeni ColorOS 7.1 güncellemesi ile Reno 10x Zoom‘un, periskop ve Ultra Geniş açılı lenslerinden video çekmeniz artık mümkün olacak. Bildiğiniz üzere cihazın periskop kamerası, 5x‘e kadar optik zoom, 10x hibrit zoom ve 30x‘e kadar da dijital zoom’u desteklemektedir.

Bu yeni güncelleme ile birlikte Ultra Geniş açılı ve periskop lenslerinden, videoları muhteşem bir genişlikte çekebileceksiniz. Şimdi gelin anlatmak istediğimiz olaya bir de bu açıdan bakalım:

Videolar artık geniş açılı bir görünüm ile çekilebilecek. Ancak bu lens ile çekilecek videolar 1080 p çözünürlük ve 30 kare hızı ile sınırlandırılacaktır. Fakat 4K çekim yapmak istiyorum diyorsanız, tekrardan ana lense dönerek saniyede 4K 60 FPS hızında videolar çekebilirsiniz.

PCMM00_11_C.24 yapı numarası ile gelen bu yeni kamera modları, Çin’de dağıtımı tamamlandıktan sonra, diğer Avrupa ülkelerine de kademeler halinde gelecektir. Güncellemeyi en kısa sürede edinmenizi tavsiye ediyoruz.