Oppo şirketinin Oppo Find X2 için ilk fırsatta Android 11 güncellemesini yayınlayacağı ortaya çıktı. İşte habere ilişkin tüm ayrıntılar…

Çinli teknoloji devi OPPO, geçtiğimiz aylarda karşımıza OPPO Find X2 ve X2 Pro modelleri ile çıkmıştı. Firmanın amiral gemisi modelleri olan bu telefonlar, kutularından Android 10 ile çıkıyordu. Android 11 güncellemesini alması kesin olan bu modelleri çin bugün müjdeli bir haber geldi. OPPO’dan gelen açıklamalara göre; OPPO Find X2 için Android 11 Beta çok yakında indirime sunulacak.

Google’ın şimdilik Pixel 2 ve sonrası modellere sunduğu Android 11 Beta‘nın diğer telefonlara da geleceği açıklanmıştı. Ancak bunun için tarih verilmemişti. OPPO elini çabuk tuttu ve Find X2 ailesi üzerinde çok yakında beta testlerinin başlayacağını açıkladı. Herkesin Beta programına katıldıktan sonra yükleyebileceği Android 11 ile bir dizi yeni özellik geliyor.

OPPO muhtemelen bir form aracılığı ile Find X2 sahiplerini teste dahil edecek. Teste dahil olanlara bu süreçte OTA üzerinden Android 11 güncellemesi sunulacak. Ancak bu sürüm Beta olduğu için bazı risklerin olabileceğini belirtelim. Olası bir sorunda telefonunuzdaki tüm verileri kaybedebilirsiniz. Bu sebeple yedek alarak güncelleme işleminizi gerçekleştirmenizi tavsiye etmekteyiz.