Oppo da akıllı bileklik kategorisine katılıyor. Üstelik oldukça farklı bir tasarım kullanarak…

Xiaomi, Huawei ve Samsung gibi firmaların çok çok öncesinden bulaştığı akıllı bilekli sektörüne kendi akıllı bilekliği ile giriş yapacak. Ancak diğerlerinden farkı olması lazım, değil mi? Neticede Xiaomi’nin yıllardır Mi Band serisi ile bu pazarda bulunuyor olması, rekabete açık bir ortam oluşturuyor. Bunun farkında olan OPPO ise, gördüğümüz akıllı bilekliklerden daha farklı bir dizayn ile akıllı bileklik sektörüne renk katacak. Ha unutmadan küçük bir hatırlatma yapalım. OPPO 2014 yılında O-Band adını verdiği bir bilekliği piyasaya sürmüştü. Ancak O-Band ile, Mi Band gibi bileklikleri kıyaslamak ne kadar doğru olur? Sizin insiyatifinize bırakıyoruz.

Yapılan iddialara göre akıllı bileklik için Çin Patent Ofisi‘ne başvuru yapan Dongguan merkezli şirket, daha önce görmediğimiz bir tasarım ile birlikte bu bilekliği bizlere sunacak. Öyle ki yapılan patent başvurusundan sonra ortaya çıkan render görüntülerini incelediğimizde, bilekliğin ekranını çevreleyen metal bir yapıyı görüyoruz. Elbette bu yapının, kayışın altında kalacağını bizde biliyoruz. Lakin bugüne kadar gördüğümüz akıllı bilekliklerin hiç birinde, böyle bir yapı bulunmuyordu.

Bu metal yapının dışında; adım sayma, bildirim takibi, saat takibi ve kalp ritim ölçümü gibi diğer akıllı bilekliklerin de yapabildiği şeyleri bizlere sunacak olan OPPO’nun akıllı bilekliğine dair şu an için çok az bilgi bulunuyor. Bu yüzden biraz daha sabırlı olmak gerekiyor.