Önemli teknoloji şirketlerinden biri olan Oppo da akıllı saat kategorisinde kendisini gösterecek.

Giyilebilir ürünler konusunda en geride kalan üretici OPPO oldu. Ar-Ge yatırımlarının neredeyse tamamını mobil pazara yönlendiren Çinli üretici ekran altı kamera teknolojisi ve Mesh-Talk adı verilen teknolojinin geliştirilmesi için milyar dolarlar harcıyor. Bir süreden beri de giyilebilir ürünler ve IoT cihazlarının birbirleri ile iletişimleri üzerinde çalışmalarını sürdüren OPPO akıllı saat pazarına nihayet giriyor.

İlk görselini OPPO INNO Day etkinliğinde gördüğümüz yeni nesil akıllı saat ve bluetooth kulaklıklar ile karşımıza çıkacak olan üreticinin 2020 yılı içinde tüm giyilebilir ürünlerini pazara sunması bekleniyor. OPPO‘ya yakın bazı Çinli kaynakların Şubat ayında yapılacak Mobil Dünya Kongresi etkinliği kapsamında tanıtılacak OPPO Find X2 ile bu akıllı saatin de hediye edilebileceğini belirtiyorlar.

Bu satış tekniğini Avrupa pazarında Huawei kullanmıştı ve aynı satış tekniği OPPO tarafından da denenecek gibi görünüyor. OPPO‘nun yeni nesil akıllı saatinin tamamen sağlık üzerine kurulu bir ekosistem üzerine yoğunlaşacağı belirtiliyor.Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?