Oppo’nun A11 akıllı telefonu bu ay içerisinde çıkışını gerçekleştiriyor.

OPPO son dönede daha sık hale getirdiği dört kamera kullanımını A11 modelinde sürdürüyor. Telefonun arka tarafında alt alta dizili olan kameralardan ana sensör 48 megapiksel çözünürlüğünde. Hemen altında 8 megapiksel geniş açılı kamera bulunuyor. Telefonda 2 megapiksel çözünürlüğünde iki kamera daha bulunuyor ve bu kamalardan biri derinlik hesaplama diğeri ise makro çekimlerde kullanılabilecek.

A11’de 6.5 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüklü LCD ekran yer alacak. Telefonda 16 megapiksel çözünürlüğünde bir ön kamera kullanılırken, bu kamera ekran üzerindeki çentik üzerine yerleştirilmiş.

Sekiz çekirdekli Snapdragon 665 işlemcisinden güç alacak A11. 4.800 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyor. Kutudan Android 9 Pie ve ColorOS 6.0 sürümüyle çıkış yapacak telefonda bellek birimi ise 4GB RAM + 128 GB depolama şeklinde karşımıza çıkıyor. Telefonda ek olarak 256GB’a kadar hafıza kart desteği de mevcut.

A11 bu ay içerisinde satışa sunulacak. Telefon 1,599 Yuan / 244 $ fiyat etiketi taşıyacak. Bakalım ürün nasıl bir satış performansı ortaya koyacak?