Telefon kategorisinde son zamanlarda bir hayli dikkat çeken OnePlus, yeni şarj özelliğiyle adından söz ettirecek.

OnePlus daha önce sözünü de verdiği pil sağlığı için şarj optimize özelliğini duyurdu. Bu özellik sayesinde batarya ömrünüz uzayacak!

OnePlus, kullanıcılarının şarj deneyimi ve pil sağlığına daima önem verir. Örnek verecek olursak şirket OnePlus 3’te Dash şarj teknolojisini geliştirmişti. Bu teknoloji sayesinde şarj esnasında rahatça telefonla zaman geçirebiliyorduk. Oyun, sosyal medya gibi özellikleri rahatlıkla kullanabiliyorduk.

OnePlus 7 ve 7T serilerinde bulunan kablolu hızlı şarj teknolojisi Warp Charge, OPPO’nun SuperVOOC şarj teknolojisinden üretilmiştir. Şirket hızlı şarj sonucunda pil sağlığınızın bozulmaması için yeni bir teknoloji geliştirdi. Bu özelliğin adı optimize edilmiş şarj olarak geçiyor.

Aslında şirket bu özelliği gece şarja takanlar için geliştirdi desek daha yerinde olur. Çünkü biliyorsunuz ki telefonları gece şarja takılı bırakmak bataryanın aşınmasına ve ömrünün kısa olmasına neden olan sebeplerden biri. Peki nedir bu optimize edilmiş şarj özelliği?

Batarya başta %80’e kadar şarj ediliyor ve ‘’kullanıcı uyku döngüsü algılama’’ fonksiyonunu kullanarak cihazı geçici olarak askıya alıyor. Telefonunuz günlük uyanma saatinizden, ilk alarmınızdan veya ilk etkinliğinizden 100 dakika önce %100 seviyesine kadar şarj etmeye başlıyor. Böylece pil sağlığınızı da korumuş oluyor.Bakalım OnePlus’ın bu projesi başarılı olabilecek mi?