OnePlus, akıllı telefonlarıyla alakalı hata bulanlara 7000 Dolar kadar ücret ödeyecek.

OnePlus akıllı telefon pazarında güvenlik ile ilgili sicili en bozuk şirketlerden birisidir. İki kez kredi kartı bilgilerini sızdırma ve birkaç kez de bilgi güvenliği sorunları yaşayan OnePlus bu durumu çözmek için ve kullanıcıların kafasında daha iyi bir yere oturmak için elinden geleni yapıyor. Bugün ortaya çıkan bilgiye göre OnePlus 7000 dolar para ile hatalarını bulanları ödüllendirmeyi planlıyor. Peki bu nasıl olacak?

OnePlus geçtiğimiz haftalarda tanınmış bir güvenlik platformu olan HackerOne ile ortaklık kurdu ve Bug Bounty programını açıkladı. OnePlus Bug Bounty programı, tespit edilen olası tehdide bağlı olarak 50 dolar ile 7.000 dolar arasında ödül vermesi ile hareket eden bir program oluyor. HackerOne içinde Güvenlik Raporlama Yanıt Merkezi oluşturularak bu ekosistemin çalışması sağlanıyor.

Bugün itibariyle dışarıdan alınan başvurular kabul edilmeyecek ve HackerOne platformu kullanıcıları öncelikle bu hataları arayacak ama kısa süre içinde tüm kullanıcılara bu platform açılacak. Bakalım ülkemizde OnePlus telefonlarında açık bulan olacak mı?