Yeni OnePlus Nord akıllı telefonu bir süredir konuşulmakta idi ve cihazla ilgili yeni bir gelişme daha yaşandı.

Yaşanan pandemi sonrasında kullanıcıların telefon alma alışkanlıklarında ciddi bir değişim yaşanmaya başladı. İnsanalar artık telefonlara 1.200€ gibi fiyatlar vermek istemiyor. 400€ ve 500$ bandındaki ürünlere ilgi duyan kullanıcılara farklı bir ürün sunmak isteyen OnePlus, bugün yeni telefonu OnePlus Nord ön sipariş sürecini resmen başlattı.

Açıkçasını söylemek gerekirse ürün daha tanıtılmadı ama ön sipariş süreci az önce şu ülkelerde resmen başladı. Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Hırvatistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Litvanya, Lüksemburg, Letonya,Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç, İngiltere’de ön sipariş süreci kısa süreliğine başladı.

Bugün telefona sipariş veren kullanıcıların 25 dolar ön ödeme yaparak ön sipariş sürecine dahil olmaları gerekiyor. Telefonun kendisi ve fiyatı heniz belli değil ama şöyle resmi bir açıklama var. OnePlus CEO’su ve kurucu ortağı Carl Pei bir açıklama yaparak yeni nesil telefonun 500 dolar altında olacağını duyurmuştu. Bu da telefonun fiyatının 499 dolar olabileceğinin ilk göstergesi. Bakalım bu fiyat skalasında nasıl bir satış performansı sergileyecek? Görüşlerinizi hemen aşağıdaki yorum kısmından bildirebilirsiniz.