OnePlus şirketinin yeni akıllı kulaklığı OnePlus Buds ismiyle gelecek olup hakkında önemli bazı gelişmeler yaşandı.

OnePlus Buds, orta direğin bütçesine hitap eden akıllı telefon OnePlus Nord ile birlikte 21 Temmuz’da kamuoyuna tanıtılacak. Regülatörün web sitesinde yayınlanan veriler, E501A model numarasını ortaya koyuyor ve açıkça kablosuz kulaklıklardan bahsettiğinı gösteriyor. Ancak, “Buds” adı hiçbir yerde görünmedi. Son cihaz farklı bir ad alabilir. Kasanın desteklediği şarj gücünün 7,5 Watt olacağı bilgisi de açıklandı. Şarjı 5 W bir voltajda 1,5 A akımla doldurulacaktır.

OnePlus kulaklıkları ile birlikte gelecek şarj cihazının (büyük olasılıkla şarj kutusu) giriş ve çıkış gücünü deöğrendik. Kulaklığın şarj cihazının 7.5W girişi (USB kablosundan) ve 1.56W çıkışı vardır. OnePlus Buds tasarımı hakkında şu anda bilinen en önemli şey: OnePlus tarafından üretilen Bullets kablosuz Bluetooth kulaklıkların aksine tamamen kablosuz olacaklarıdır. Analistlerin tahminlerine göre, Avrupa pazarı da dahil olmak üzere iki haftadan kısa bir sürede OnePlus Buds’ı göreceğiz.

Fiyat için henüz hiçbir sızıntı yok, ancak Bullets Wireless 2‘nin lansmanda duyurulan 99 Euro fiyatı düşünüldüğünde daha ucuz olmayacağı aşikâr. Gürültü önleyicilik düzeyine bağlı olarak 150 Euro gibi bir fiyata satışa sunulması muhtemel. Bakalım ürün gerçekten de 150 Euro fiyat etiketiyle mi gelecek? Zamanla göreceğiz.