İnsanlar artık çok ünlü akıllı telefonlar yerine fiyat performansa daha fazla önem veriyorlar. OnePlus 5 akıllı telefonunun yakaladığı başarı da buna örnek olarak gösterilebilir. OnePlus 5, Samsung Galaxy S8’i sollamayı başardı.

OnePlus 5 tanıtıldığı andan itibaren sayısız test videoları karşımıza çıkmaya devam etti ama bugün cihazın hem Galaxy S8 hem de HTC U11’i geride bıraktığı yeni bir paylaşım daha yapıldı.

Testlerin galibi OnePlus 5! Peki ikinci kim?

Beş dakika süren videoda uygulamaların açılma hızları, bellek kullanımı ve yönetimi, Snapdragon 835 işlemcilerin arasındaki performans farkları yer alıyor.

20 uygulamanın peşpeşe çalıştırıldığı testlerde de OnePlus 5’in rakiplerini geride bıraktığı görülüyor. Burada daha da şaşırtıcı olan kısım OnePlus 5’in uygulama çalıştırma hızları konusunda Galaxy S8’e 13 saniye fark atmayı başarırken, HTC U11’den yalnızca 3.6 saniye daha hızlı olması.

Yani testlerin galibi OnePlus 5, Galaxy S8’i rahatça geride bırakırken HTC U11 ile neredeyse kafa kafaya sonuçlar veriyor. One Plus 5’in bu büyük başarısı önümüzdeki sürece de yansıyacak gibi gözüküyor.