Yeni bir düzenleme ile birlikte artık okulda akıllı telefon kullanan öğrenciler direkman dsiplin cezası ile karşı karşıya kalacak.

Milli Eğitim Bakanlığının ortaöğretim kurumları yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair oluşturduğu yönetmelik, dün Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlülüğe girmiş oldu.

Özellikle mesleki eğitim veren okulların sistemlerine yönelik pek çok yeniliğin mevcut olduğu yönetmelikte, bunun yanı sıra sınav sistemlerinde uygulanacak bazı değişikler de ön plana çıkmakta. Bir diğer önemli konusu ise cep telefonu kullanımı.

Cep Telefonu Kullanımı Artık Disiplin Suçu!

Bildiğiniz gibi zaten okullarda bir dönem cep telefonu bulundurmak yasaktı. Ancak akıllı cihazların giderek artması ve veliler ile öğrencilerin sürekli olarak iletişim halinde kalabilmeleri açısından okullarda öğrencilere tolerans sağlanıyordu.

Sadece ders esnasında telefon kullanan bir öğrencinin telefonuna geçici olarak el konuluyor ve duruma göre velisi ile iletişime geçiliyordu. İşte bu durum konusunda artık tamamen farklı bir uygulamaya geçilecek.