Beğenilen oyunlardan Assassin’s Creed Odyssey, bir güncelleme daha alıyor. Yeni DLC kapsamında oyunculara pek çok özellik taktim ediliyor.

Ubisoft’un 2018 oyunlarından birisi olarak 5 Ekim’de yayınlanan Assassin’s Creed Odyssey kısa sürede milyonlarca kopya satmış ve haftalarca satış listelerinde yer almıştı. İlerleyen günlerde yeni bir genişleme paketi alacak olan yapım, oyunculara yeni içerikler sunacak. Oyunun ilk ücretli genişlemesi olacak olan Legacy of the First Blade yayınlanan bir trailer ile oyunculara duyuruldu. Orjinal suikastçi bıçaklarını da beraberinde getirecek olan genişleme paketi oyunculara yeni bir çok özel görev sunacak. Duyurulan genişleme sezon geçişinin bir parçası olacak.

Genişlemenin ilk bölümünde oyuncular Darius adlı esrarengi yaşlı bir adamı tanıyacaklar. Ubisoft’a göre oyuncular hikayede ilerledikçe Darius’in gerçek niyetini öğrenebilecekler. Gizemli suikastçi aynı zamanda yayınlanan trailerda 20 saniye boyunca bir suikastçilik bıçağı kullanıyor. Bu bıçakları kullanan ilk karakter Darius olacak. Genişleme oyun içerisine daha çok diyalog seçenekleri de ekliyor. Genişleme suikastçinin kökenlerini ve neden bu işe bulaştığını oyunculara gösterecek. DLC paketi ile oyuncular ekipmanları özelleştirebilecek ve yeni yetenekler kazanabilecekler. Bu yeni DLC’ye de büyük bir ilgi olması bekleniyor.