Nubia Z20 akıllı telefonunun ne zaman tanıtılacağı ve nasıl bir yapıya sahip olacağı belli oldu.

NubiaZ20, Galaxy Note 10’dan sadece 24 saat sonra 8 Ağustos tarihinde resmiyet kazanacak. Çin’de gerçekleşecek etkinlik için tarihin yanlış seçildiğini düşünüyoruz, zira 7 Ağustos ve sonraki birkaç gün boyunca mobil dünyasının gözü kulağı Galaxy Note 10’da olacak. Merak edenler için belirtelim, Nubia son olarak Z18 modelini tanıtırken, Z19 ismini es geçip Z20’yi kullanacak.

Haberimizin başında da belirttik, Nubia’nın bir sonraki amiral gemi telefonu ilk etapta kamera yetenekleriyle ön plana çıkmayı tercih etmiş durumda. 2019’da gerçekleşen son Güneş tutulmasını görüntülemek için kullanılan akıllı telefonun “krallara layık” fotoğraf yeteneklerine sahip olacağı ifade ediliyor. Herkes Galaxy Note 10 ve Huawei Mate 30 Pro’nun kamera özelliklerini merak ededursun, Nubia cephesinden bu yönde heyecan yaratan açıklamalar geliyor.

Arka tarafta en üç kameranın yer verileceğini düşündüğümüz Z20’nin işlemci biriminde beklendiği gibi Snadpragon 855 Plus’ı göreceğiz. Yakın zamanda Weibo aracılığıyla yayınlanan bir görüntünün NubiaZ20’ye ait odluğu öne sürülse de, fotoğraftan telefonun tasarımı hakkında çıkarımlarda bulunamıyoruz. İlerleyen süreçte bu konuda yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor.