GTA 5 oyununun ücretsiz olması ile birlikte son günlerde oyuna dair çok sayıda yeni çalışma ve haber meydana geldi. Note 20 ile ilgili gelen son bilgiler bu kez de Samsung Galaxy Note 20 telefonunda GTA V oynamanın mümkün olacağını gösteriyor.

Samsung‘un bir aksilik yaşanmaz ise Ağustos ayında Galaxy Note 20 ailesini tanıtması bekleniyor. Galaxy S20’de yaşanan sorunlardan ders alacak olan Samsung, daha gelişmiş bir model ile karşımıza çıkacak. Ekran konusunda LTPO ve 120 Hz teknolojisine geçerek batarya tüketiminde yüzde15 ile yüzde 20 arasında artış sunacak olan bu modeller hakkında yeni iddialar gelmeye devam ediyor.

Note 20 ailesinde Qualcomm‘un 20 x 30 mm alanda parmak izi sensörü 3D Sonic Max‘ın kullanılacağı söyleniyor. Şu an telefonların ekranlarına entegreli parmak izi okuyucularının sadece 4 x 9 mm‘lik bir alanı kapsadığını belirtelim. Qualcomm 3D Sonic Max sayesinde hem daha fazla alanda parmağınızı okutabilecek hem de kilidi daha kısa sürede açabileceksiniz.

Bugün ise SamMobile‘dan ilginç bir iddia geldi. DSCC CEO’su Ross Young, Note 20 serisinde 16 GB RAM‘in yer alacağını belirtiyor. 16 GB LPDDR5 RAM’in Qualcomm’un Snapdragon 865 Plus yonga seti ile harmanlanması bekleniyor. RAM konusunda vananın ağzını sonuna kadar açacak olan Samsung, Android sektöründe bir ilke de imza atmış olacak. Böylece bazı eski AAA sınıfı oyunlar dahi bu cihazda oynanabilecek.