Mekanın Sahibi şarkısı Norm Ender tarafından üretilen bir şarkı olup YouTube üzerinde büyük kitlelere ulaşmıştı ancak video YouTube’dan kaldırıldı.

2019 yılının en çok konuşulan ve en çok dinlenen parçalarından birisi olan Norm Ender’in “Mekanın Sahibi” parçası gündemde kalmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Spotify platformundan kaldırılan şarkı kısa süre içerisinde Spotfiy’a geri dönmüştü. Parça şimdi de YouTube’dan kaldırıldı.

Rap dünyanında yeni dönem kutuplaşmasına bir tepki olarak çıkan “Mekanın Sahibi” parçası YouTube’dan kaldırıldı. Videonun kaldırılması hakkında Youtube Türkiye herhangi bir açıklamada bulunmazken, YouTube’da parçayı aratan kişiler “Bu video, Dum Money Entertaintment tarafından gelen bir telif hakkı hak talebi nedeniyle artık kullanılamıyor” uyarısıyla karşılaşıyor.

Parçanın Spotify’dan Kaldırılmasının Ardından Norm Ender Açıklama Yapmıştı!
Sanatçının bu parçası daha öncesinde de Spotify’dan kaldırılmıştı. Kısa bir süre sonra Spotfiy’a yeniden yüklenen parça kaldırıldığı dönemde de sosyal medyada çok konuşulmuştu. Şarkının Spotfiy platformu üzerinden kaldırılmasının ardından Twitter üzerinden açıklama yapan Norm Ender, şarkısının Spotify’dan kaldırılması hakkında “Loop: Müzik yaparken kullanılan yardımcı ses döngüleridir. Üretim amaçları şarkılarda kullanılmaktır. Aranjörler çok iyi bilir ve kullanır. Sizin bilmiyor oluşunuzdan yararlanmaya çalışan bebelerin kurbanı olmayın! Aynı kumaşla farklı elbiseler yapan terziler gibi, dikiyoruz” açıklamasını yapmıştı.

Bakalım video ilerleyen süreçte tekrar YouTube’a eklenecek mi?