Yeni sızıntılar Nokia 2’nin giriş segment bir model olacağını ortaya koyuyor. Uygun fiyatına rağmen iddialı bazı özellikleri de olacak.

Geçtiğimiz günlerde yeni akıllı telefonu Nokia 7‘yi resmi olarak tanıtan Nokia’nın bu yıl içerisinde iki yeni model daha tanıtacağına kesin gözüyle bakılıyor. Bu cihazların ikisi de tam olarak zıt noktada bulunan fiyat etiketleriyle satışa sunulacak.

Çünkü bahsi geçen cihazlardan ilki Nokia 9 modeli ve HMD Global’in Nokia markası altında satışa sunduğu amiral gemisi olarak karşımızda duracak. Diğer model ise Nokia markasıyla satışa sunulan şu andaki en ucuz akıllı telefon olacak.

Çift sim kart desteğiyle satılacak olan Nokia 2‘nin 99 dolar fiyatla satışa sunulacağı ve iki farklı renk seçeneği ile teknoloji meraklılarına ulaşacağı belirtildi. Cihazda Snapdragon 212 işlemci, 1 GB bellek ve 4,000 mAh’lık batarya yer alırken, 4.5 inç’lik ekranı ve Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi de Nokia 2 sahiplerini bekliyor olacak. Bakalım ürün Türkiye’ye gelecek mi ve ne zaman satışa sunulacak? Bu konularda bir gelişme yaşanırsa yine sizlere aktarmaya çalışacağız.