Merhaba arkadaşlar. Name.com dan başka bir firmaya domain transferi etmek mi istiyorsunuz. Bu benimde başıma geldi. Baya bir araştırdım. Sizlerede faydalı olabileceğini düşünerek bu yazıyı yazmaya karar verdim.

İlk önce Name.com a giriş yapınız. Sağ üst taraftaki Account Sekmesine tıklayın. Ardından açılan sekmede My Account a tıklayın.

tiklasana_com_name_com

2. olarak açılan sayfadan ” View all domains ” tıklayın.

tiklasana_1

3. olarak açılan sayfada transfer etmek istediğiniz domainin solunda kilit simgesine tıklayın.

kilit_tiklasana_com

Kilit simgesine tıkladıktan sonra kilit aşağıdaki gibi görünüm almalıdır.

kilit_acik_tiklasana_com

Ardından domain ismine tıklayalım arkadaşlar. Bu alanda 2 işlem yapacağız. Birincisi ise daha önce who is bilgilerini gizlemek ücretsizken yeşil büyüteç olan yere tıklayıp who is gizliliğini açmak yani bilgilerinizin görünür olmasını sağlamamız gerekiyor. Eğer who is bilgilerini ücretli bir şekilde almadıysanız karşınıza ” Whois Privacy: Add to Cart ” yazısı çıkar. Bu yazı çıkıyorsa karşınıza herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. İkincisi ” Auth code: View ” yazısındaki View e tıklayıp transfer kodunu almak.

who_is_tiklasana_com

Ardından transfer etmek istediğiniz firmanın domain panelinden transfer kısmına girip aldığınız auth code yi ilgili bölüme kopyalayıp transfer tuşuna basmanız ve ardından transfer ücretini ödemeniz gerekiyor. Ardından who is bilgilerinde kayıtlı olan mailinize transferi onaylama kodu geliyor buna tıklıyorsunuz. Transferin başalı olduğuna dair bir bildirim aldıktan sonra işlem hemen hemen tamamlanıyor. Bu aşamadan sonra 5 gün domain transferini beklememiz gerekiyor. Bunun sebebi name.com un bu transferi onaylamasıgerektiği için. Eğer bu süre zarfında name.com onaylamazsa 7 gün ün sonunda otomatikman transfer işlemi gerçekleşiyor arkadaşlar. Bu işlemde domain süreniz 1 yıl daha uzamış olur transfer ettiğiniz firmada. Umarım açıklayıcı olmuştur anlatım. İyi transferler dilerim 🙂