Çıkışı yılan hikayesine dönen Mount Blade Bannerlord 2’ye dair yeni bir gelişme daha yaşandı. İşte ayrıntılar…

Bannerlord’da da bir ‘perk’ sistemi bulunacak. Bu sistem oyunculara dilerlerse ekipmanlarını değiştirme, böylece tercih ettikleri sınıfı kendi oyun tarzlarına uygun hale getirmek veya karşılarındaki takıma yanıt verecek şekilde uyarlamak imkânı verecek.

Oyunda Warband’deki sisteme benzer bir para sistemi de bulunacak, oyundaki paramız puan (point) olarak adlandırılıyor. Karakterimiz için malzeme almakta veya sınıf seçiminde bu puanları kullanacakmışız.

Geliştirici ekip, “genel olarak, çok oyunculu sınıf sistemindeki bu değişikliklerin ekip çalışmasını ve iletişimi teşvik eden daha adil, daha erişilebilir bir çok oyunculu deneyim yaratacağını ve oyunu Mount & Blade oyunlarının özünde bulunan beceriye dayalı savaş sistemine odaklayacağını düşünüyoruz. Bir bakışta rakibinizin kim olduğunu, yeteneklerini ve sınırlılıklarını anlamanıza imkan verecek ve oyunun dengeli olmasını sağlayacak bir sistem bu” diyorlar.

Hali hazırda kapalı betası çoklu oyuncu modu için süren yeni Mount Blade 2’yi uzun süren bekleyişe rağmen hala heyecanla takip edeceğiz.