Motorola’nın merakla beklenen akıllı telefonu Moto E5’in batarya ile ilgili özellikleri açığa çıktı.

Şirket için simgesel hale gelen batwing logosunun parmak izi okuyucu ile bütünleştirilmesi cihazın tasarımında ilk dikkat çeken detaylardan birisi oldu.

Mediatek’in geliştirdiği bir işlemciden güç alacak olan Moto E5’in, 5 inç büyüklüğünde bir ekran ile birlikte gelmesi bekleniyor. Teknik özelliklerinin büyük bir bölümü halen bilinmeyen cihazların, FCC sertifikası ortaya çıktı. Bu kapsamda FCC sertifikasına göre Moto E5 serisi XT1922-4 ve XT1922-5 model numaralarına sahip olacak. Dikkat çeken detay ise Moto E5 ve E5 Plus olmak üzere her iki modelin 4000 mAh kapasiteli bataryadan güç alıyor olması.

Zira, geçtiğimiz yıl satışa sunulan Moto E4 modelinde 2800 mAh kapasiteli pil yer alırken, Moto E4 Plus modelinde ise 5000 mAh kapasiteli bir pil bulunuyor. Bu kapsamda şirketin her iki model için pil kapasitesini eşitlemesi şaşırtıcı.

3 Nisan tarihinde tanıtılması beklenilen Moto E5 serisi yenilik bakımından rakiplerinin gerisinde kalacak. Zira, 16:9 ekranın yer aldığı her iki cihazın, USB Type-C yerine microUSB bağlantı noktasına sahip olacağı düşünülüyor. Şimdi gözler Motorola tarafından yapılacak olan tanıtıma çevrilmiş durumda.