Monster Hunter World oyununun ortaya çıkan satış rakamları dikkat çekti. İşte konuya ilişkin detaylar…

Monster Hunter World milyonlarca adet satış adedine ulaşırken bu satışların artmaya devam ettiği bilgisi verildi. Yapım geçtiğimiz ay Iceborne genişlemesine kavuşmuştu.

6 Eylül itibari ile hem PlayStation 4 hem de Xbox One oyuncularına sunulan Iceborne genişlemesi günler sonra 2.5 milyondan fazla kopya satışı gerçekleştirirken Capcom kasasını parayla doldurmaya devam etti. Ocak 2018’de lansmana çıkan Monster Hunter World önce konsollarda daha sonra da bilgisayar platformunda milyonlarca adet satmayı başarırken oyun Dauntless gibi bazı oyunlara da ilham kaynağı oldu.

Bugün gelen bilgiler ile oyunun 14 milyon satış sayısını geride bıraktığı ortaya çıktı. GamingBolt’un haberi ile edindiğimiz bilgilere göre Monster Hunter World’un resmi Japon Twitter adresi üzerinden yapılan duyuruya göre oyun tüm dünyada günümüze kadar 14 milyondan fazla satış gerçekleştirmiş. Geçtiğimiz Temmuz ayında oyunun toplamda 13 milyon sattığı belirtilirken, güncel satış sayısının 14 milyonu geride bıraktığı ifade edilmiş.

Oyunun 14 milyon satış sayısını geçmesinde yeni genişleme olan Iceborne’ün büyük bir etkisi olduğu ifade ediliyor. İlerleyen süreçte oyun daha da fazla satış rakamına ulaşacaktır.