Xiaomi’nin sevilen arayüzü MIUI başkalaşım geçiriyor. Arayüze yeni pek çok özellik dahil oluyor.

MIUI arayüzüne dahil edilecek yeni özelliklerden biri SIM kartlar arasında geçişi daha hızlı hale getiriyor. Gün boyunca yoğun konuşmalar gerçekleştiriyorsanız bu yeni özellik işinizi epey kolaylaştıracak. Bundan sonraki süreçte MIUI arayüzünde SIM kartlar arasında geçiş bildirim çubuğundan sağlanabilecek.

Kamera tarafında da önemli bir gelişme görüyoruz. Mevcut Xiaomi telefonlarda ön kamera ile çekim yaparken ekrana en fazla iki ya da üç kişiyi sığdırabilirsiniz. Kamera ayarlarında Panoramik selfie özelliğini açarak ekrana daha fazla kişiyi sığdırabilirsiniz.

Uzun ekran görüntüleri almak artık kullanıcılar arasında yaygınlaşıyor. MIUI’nin son geliştirme sürümünde uzun ekran düğmesi kalıcı hale geliyor. Daha hızlı ve daha kullanışlı ekran görüntüsü için bu özellik küçük resmin altına yerleştiriliyor.

Son olarak, Mi Pay kullanıcılarının daha uygun bir ödeme yönteminden faydalanmalarını sağlamak için Mi Pay kart kod entegrasyon işlevi güncellendi. Özellik hali hazırda beta sürüm olarak sunuluyor.